fbpx
Tanfolyam hossza:
Képzés nyelve:
40 tanóra
Magyar
A képzés díja:
299 500 Ft + Áfa

Tanfolyam időpontok és jelentkezés

Első oktatási nap: 2023. október 16., további oktatási napok: 17., 18., 19., 20.

Hétköznap napközbeni (09.00 - 16.30)
Jelentkezési határidő:
2023. október 6.
Képzés nyelve:
Magyar
Tanfolyam díja:
299 500 Ft + Áfa
Kedvezmények:

Zártcsoportos képzésre jelentkezem

Amennyiben munkatársaiddal zárt csoportos képzésen veszel részt és kaptál a tanfolyam időpont kódot, itt tudod leadni jelentkezésedet.

Jelentkezés időpont nélkül

Ha egyik időpont sem felel meg neked, de érdekel a tanfolyam, kérünk, hogy add le jelentkezésedet időpont nélkül! Új időpont felvételekor értesíteni fogunk.

Ezeket a kedvezményeket veheted igénybe jelentkezéskor:

MasterMoms program

IT biztonság profiknak, a támadók felől megközelítve: milyen eszközökkel dolgoznak és hogyan lehet ellenük védekezni. Az egyes támadás típusok gyakorlati bemutatása mellett az azokat csökkentő ill. elhárító védekezési módszerekkel és a behatolásérzékeléssel is részletesen foglalkozunk.

Hálózatbiztonsági szakembereknek

Alapfokú hálózati ismeretek: TCP/IP, DNS, HTTP. Linux parancssor alapfokú ismerete

A tanfolyam elvégzését követően a hallgató gyakorlati ismeretekkel fog rendelkezni az informatika e területén, melyben önmaga, önállóan is képes lesz alapszinten rendszerei megvédésére, ellenőrzésére és egy esetleges támadás mihamarabbi felismerésére. A képzés folyamán az egyes tesztek és példák megoldásához a „Kali linux” disztribúciót fogja használni, így a képzés végére a rendszert készség szinten ismerni fogja, ami lehetőséget nyújt majd számára a továbbfejlődésben.



1.    AZ ETIKUS HACKELÉSRŐL

Ahhoz, hogy pontosan fel tudjuk mérni, kikkel szemben kell nekünk felvenni a harcot, ismernünk kell őket. Végignézzük, hogy ez elmúlt évtizedekben mik voltak a jellemző veszélyforrások és  ezek hogyan változtak meg napjainkra. Hogyan lett az IT biztonságból üzlet, a kártékonykód írás hogyan vált szolgáltatássá. Szót ejtünk az egyes „kalapokról” (fehér, fekete, szürke). A biztonsági tesztek és általában a biztonság kialakításának, megtartásának már jól kidolgozott irodalma van, ezekből is áttekintünk párat (OSSTMM, OWASP top 10). A biztonság ellenőrzésének igen bevált eszköze a Penetration Test, ezekről is beszélünk - milyen elvárásokat támasztanak velünk szemben, hogyan hajtható végre egy ilyen múvelet.

Alkalmazások és technikák: OSSTMM, OWASP Top10

2.    FELDERÍTÉS

Az ellenünk irányuló lehetséges támadások első lépése az információgyújtés, így nekünk is ezzel kell kezdenünk. Az adatgyújtés eredménye felhívhatja a figyelmet (1.) esetleges rosszul beállított gépekre (túl sok minden látszik belőlünk az internetről), (2.) szivárgó információkra (milyen rendszereket használunk). A felderítés folyamán kitérünk egy nem technikai eljárásra is a Social Engineeringre, melyben az eredendő emberi jóhiszemúségre és jóindulatra építve és/vagy ezekkel visszaélve hihetetlen „eredményeket” lehet elérni.

Alkalmazások és technikák: the Harvester, dig, maltego, foca, nmap, nslookup, whois, tracerout

3.    REJTŐZKÖDÉS

A támadásokat végrehajtók szinte minden esetben alkalmaznak valamilyen rejtőzködési formát, mert tevékenységük így tovább maradhat leplezett. Ezeket a módszereket ismernünk kell. Leplezés céljából lehet, hogy az általunk használt fájlrendszer (NTFS) egy kiterjesztését fogják igénybe venni, de az is lehet, hogy egy .exe futtatható állományt fognak .bat-tá konvertálni ezzel megtévesztve a „védőket”. A hálózati kommunikáció elfedésére használhatnak SSL proxy-kat, SSH csatornákat vagy anonimitást biztosító hálózatokat (TOR).

Alkalmazások és technikák: NTFS-ADS, Exe2Bat, TOR, http Proxy-k

4.    VÍRUSOK, KÁRTÉKONY KÓDOK

Áttekintjük, hogy milyen típusú kártékony kódokat különböztetünk meg és ezeknek milyen jellemző tulajdonságaik vannak. Kitérünk arra is, hogy az évek során ezek hogyan fejlődtek - a vírus kontra vírusirtók macska-egér játékának milyen nagy korszakai voltak és manapság erre a szektorra mi jellemző. Megnézzük, hogy a vírusok milyen elkerülési technikákat alkalmaznak (polimorf vírusok, metamorf vírusok, titkosítás, tömörítés) és áttekintjük, hogy a vírusirtók ezeket milyen módszerekkel, eljárásokkal próbálják meg felfedni.

Alkalmazások és technikák: Zeus trójai bemutatása

5.    AKTÍV TÁMADÁSOK, SEBEZHETŐSÉGEK KIHASZNÁLÁSA

A képzés ezen szakaszában megnézzük és elpróbáljuk azokat a támadási formákat és módszereket, melyek aktív beavatkozást igényelnek és minden esetben valamilyen hiba okán hajthatók végre. A hiba származhat abból, hogy (1) fizikai hozzáférést tudunk szerezni; (2) hibásan állítottak be valamit az üzemeltetők; (3) vagy a szoftver-környezetben van olyan alkalmazás, mely hibát tartalmaz. Ezt követően egy kereskedelmi forgalomban kapható alkalmazást fogunk górcső alá venni, hibát keresünk benne (találunk is) úgy, ahogy azt a támadók tennék (fuzzing), majd ezt a távolról kódfuttatást lehetővé tevő hibát (BufferOverflow) kihasználva fogunk teljes hozzáférést szerezni a tesztrendszeren. Ez a példa igen életszerú, de még mentes azoktól a problémáktól, melyek megnehezítik a technika lényegének megértését. Ez alatt megtanuljuk használni a Metasploit keretrendszert, mely a képzés további részében végig fontos segítőpartnerünk lesz.

Alkalmazások és technikák: Offline NT Password Editor, OPHCrack, FindMyHash, Cain&Abel, ARP poisoning, Pass the Hash, PSExec, Dos, DDos, Metasploit, BufferOverflow

6.    WEB SZOLGÁLTATÁSOK ELLENI TÁMADÁSOK

A webes alkalmazások olyan elterjedtek és az ezek ellen irányuló támadások olyan kiterjedésúek, hogy egy külön fejezetet érdemelnek egy ilyen képzésben. Az OWASP szervezet 10 leggyakoribb támadási vektoraként is megfogalmazott listájának túlnyomó többsége is ezt a területet érinti. Szinte nincs olyan szervezet, aki ne üzemeltetne (birtokolna) webes szolgáltatásokat, így ezen szolgáltatások biztonsági ellenőrzésének képessége és a lehetséges hibák megértése mindenki számára fontos. Áttekintjük a „legnépszerúbb” hibákat és a kihasználásukra alkalmazott támadási technikákat. Megvizsgáljuk, milyen alkalmazások deríthetik fel ezeket a hibákat (web szkennelések) és megnézzük, milyen megoldások segíthetnek nekünk a biztonság fenntartásában.

Alkalmazások és technikák: Local File Inclusion (LFI), Remote File Inclusion (RFI), Cross-Site Request Forgery (CSRF), SQL utasítás befecskendezés (SQLi), HTTP session lopás, BlindSQL, NIKTO, HYDRA

7.    WIRELESS HACKING

A Wi-Fi technológia mára igen elterjedt és relatív olcsósága, egyszerúsége miatt az üzleti életben is előszeretettel használják. Fontos azonban tisztában lennünk a technológia gyengeségeivel és ennek érdekében a kurzuson ki is próbálunk jó néhány, a való életből vett esetet. Elsőként nyílt hálózatokat fogunk monitorozni, ezzel megismerve azok teljes tartalmát, majd a mostanában alkalmazott titkosítási módszerek közül a WPA2-t próbáljuk meg feltörni.

Elpróbáljuk azt az esetet is, amikor egy támadó csalogató néven elérhetővé tesz egy WiFi hozzáférési pontot (Access Point) és a hozzá kapcsolódó gyanútlan áldozatok forgalmát nem csak, hogy megismerheti, de el is térítheti (kártékony kód érkezik az index.hu nyitólapja helyett).

Alkalmazások és technikák: aircrack-ng, WPA2 törés, Fake AP, Rouge AP

8.   VÉDEKEZÉS

Áttekintjük, hogy milyen megoldások vannak a piacon erre a célra és milyen főbb módszereket, technológiákat különböztetünk meg. Szó lesz behatolás érzékelésről, sebezhetőség szkennerekről és ezek tipikus felhasználásáról.

Alkalmazások és technikák: IPS/IDS, Snort, Nessus, OpenVAS, Nexpose

9.    IT FORENSICS

Akár egy feltételezett incidens esetén, akár azért, mert meg akarunk arról győződni, hogy a gépeink csakis minket szolgálnak, fontos, hogy képesek legyünk rendszereink mélyére nézni. Megnézzük, hogy melyek az első lépései a kártékony kódok keresésének, milyen eszközök állnak a rendelkezésünkre, hogyan kell egy merevlemezt megvizsgálni anélkül, hogy magát a bizonyítékot tönkre tennénk. Továbbá kitérünk arra, hogyan és mivel lehet hálózati forgalomból bizonyítékokat gyűjteni.

Alkalmazások és technikák: Sysinternals Tools, GMER, NetWitness

A tanfolyam szakképzett mentorai


Kérdésed van a tréninggel kapcsolatban?



Ezek a tanfolyamok és e-learningek is érdekelhetnek

Tekintsd meg néhány további képzésünket a témában


ISTQB Advanced Security Tester vizsgafelkészítő
(MFCTALSEC)

Hossz:
24 tanóra
Ár:
229 500 Ft + Áfa
Kedvezmény:
Időpontok:
okt. 09
Penetration Tester
(MFPENT)

Hossz:
40 tanóra
Ár:
359 500 Ft + Áfa
Időpontok:
okt. 02
jan. 15
Biztonság a számítógép hálózatokban
(MFBH1)

Hossz:
32 tanóra
Ár:
159 500 Ft + Áfa
Időpontok:
Jelenleg nincs meghirdetve időpont erre a tanfolyamra, megfelelő számú érdeklődés esetén indítjuk. Kérünk, hogy érdeklődj kollégáinknál!
Biztonságos szoftverfejlesztés (MySQL, Apache, PHP)
(MFBSZ1)

Hossz:
32 tanóra
Ár:
219 500 Ft + Áfa
Időpontok:
ápr. 08
Certified Ethical Hacker tanfolyam
(MFCEH1)

Hossz:
40 tanóra
Ár:
729 500 Ft + Áfa
Időpontok:
okt. 16
nov. 27
Certified Ethical Hacker tanfolyam (PRO)
(MFCEH2)

Hossz:
40 tanóra
Ár:
955 500 Ft + Áfa
Időpontok:
okt. 16
nov. 27
Certified Ethical Hacker tanfolyam (Elite)
(MFCEH3)

Hossz:
40 tanóra
Ár:
1 127 500 Ft + Áfa
Időpontok:
okt. 16
nov. 27
EC-Council Certified Chief Information Security Officer (CCISO) E-learning and Exam
(MFCCISO)

Ár:
499 500 Ft + Áfa
The CCISO certification is an industry-leading program that recognises the real-world experience necessary to succeed at the highest executive levels of information security. Bringing together all the components required for C-Level positions, the CCISO program combines audit management, governance, IS controls, human capital management, strategic program development and the financial expertise vital for leading a highly successful IS program. The CCISO Training Program can be the key to a successful transition to the highest ranks of information security management.
EC-Council Certified Secure Computer User v2 (CSCU) E-learning and Exam
(MFCSCU)

Ár:
79 500 Ft + Áfa
The CSCU training program aims at equipping students with the necessary knowledge and skills to protect their information assets. This course covers the fundamentals of various computer and network security threats, such as identity theft, credit card fraud, phishing, virus and backdoors, email hoaxes, loss of confidential information, hacking attacks and social engineering.
EC-Council Certified Network Defender (CND) E-learning and Exam
(MFCND)

Ár:
429 500 Ft + Áfa
CND is the world’s most advanced network defense course that covers 14 of the most current network security domains any individuals will ever want to know when they are planning to protect, detect and respond to network attacks. The course contains hands-on labs based on major network security tools and aims to provide network administrators real world expertise on current network security technologies and operations. The study-kit provides you with over 10 GB of network security best practices, assessments and protection tools.
EC-Council Certified Ethical Hacker (CEH) E-learning and Exam
(MFCEHE)

Ár:
499 500 Ft + Áfa
CEH is the world’s most advanced certified ethical hacking course that covers 20 of the most current security domains any individual will ever want to know when they are planning to beef-up the information security posture of their organisation. This accredited course provides the advanced hacking tools and techniques used by hackers and information security professionals. 
EC-Council Computer Hacking Forensic Investigator (CHFI) E-learning and Exam
(MFCHFI)

Ár:
429 500 Ft + Áfa
CHFI v9 constitutes a detailed methodological approach to computer forensic and evidence analysis. It provides the necessary skill-set for the identification of an intruder’s footprints and gathering the necessary evidence for their prosecution. All major tools and theories used by the cyber forensic industry are covered in the curriculum. The certification can fortify the applied knowledge level of law enforcement personnel, system administrators, security officers, defense and military personnel, legal professionals, bankers, computer and network security professionals and anyone who is concerned about the integrity of the network and digital investigations.
EC-Council Disaster Recovery Professional (EDRP) E-learning and Exam
(MFEDRP)

Ár:
429 500 Ft + Áfa
The EDRP v3 course identifies vulnerabilities and takes appropriate countermeasures to prevent and mitigate failure risks for an orginization. It also provides the networking professional with a foundation in disaster recovery course principles, including preparation of a disaster recovery plan, assessment of risks in the enterprise, development of policies and procedures, an understanding of the roles and relationships of various members of organisation, implementation of a plan and recovering from a disaster.
EC-Council Certified Incident Handler v2 (ECIH) E-learning and Exam
(MFECIH)

Ár:
229 500 Ft + Áfa
The ECIH program is designed to provide the fundamental skills to handle and respond to the computer security incidents in an information system. The course addresses various underlying principles and techniques for detecting and responding to current and emerging computer security threats. The comprehensive training program will make students proficient in handling as well as responding to various security incidents, such as network security incidents, malicious code incidents and insider attack threats.
Certified Application Security Engineer (CASE).NET E-learning and Exam
(MFCASENET)

Ár:
229 500 Ft + Áfa
CASE .NET goes beyond just the guidelines on secure coding practices but include secure requirement gathering, robust application design and handling security issues in post development phases of application development. This makes CASE one of the most comprehensive certifications for secure software development in the market today. It’s desired by software application engineers, analysts, testers globally and respected by hiring authorities. The hands-on training program encompasses security activities involved in all phases of the Secure Software Development Lifecycle (SDLC): planning, creating, testing and deploying an application.
Certified Application Security Engineer (CASE) Java E-learning and Exam
(MFCASEJAVA)

Ár:
229 500 Ft + Áfa
The CASE Java program is designed to be a hands-on, comprehensive application security training course that will help software professionals create secure applications. It trains software developers on the critical security skills and knowledge required throughout a typical software development lifecycle (SDLC), focusing on the importance of the implementation of secure methodologies and practices required in today’s insecure operating environment.
EC-Council Certified SOC Analyst E-learning and Exam
(MFCSAE)

Ár:
279 500 Ft + Áfa
The Certified SOC Analyst (CSA) program is the first step to joining a security operations center (SOC). It is engineered for current and aspiring Tier I and Tier II SOC analysts to achieve proficiency in performing entry-level and intermediate-level operations. CSA is a training and credentialing program that helps the candidate acquire trending and in-demand technical skills through instruction by some of the most experienced trainers in the industry. The program focuses on creating new career opportunities through extensive, meticulous knowledge with enhanced level capabilities for dynamically contributing to a SOC team. Being an intense 3-day program, it thoroughly covers the fundamentals of SOC operations, before relaying the knowledge of log management and correlation, SIEM deployment, advanced incident detection, and incident response. Additionally, the candidate will learn to manage various SOC processes and collaborate with CSIRT at the time of need.